Tag Archives: The Netherlands

Thailand/EU: Rights lawyer Sirikan June Charoensiri faces court again

June 19, 2018

Image may contain: 8 people, people smiling, people standing and outdoor

On 19 June, representatives from the EU Delegation to Thailand and Embassies of Sweden, the Netherlands, France and the US observed an indictment hearing of the case of Ms. Sirikan Charoensiri, a human rights lawyer. The purpose of the hearing was to establish whether she would be charged with concealing evidence and refusing to comply with an order, after she refused to allow the authorities to conduct a warrantless search of her car, which contained her clients’ information and consequently should be protected by the lawyer-client privilege.

 

(European Union in Thailand Facebook, 19/6/18)

https://www.marieclaire.com/politics/a19664067/woman-of-courage-award-june-charoensiri-thailand/

https://www.bangkokpost.com/news/general/1434487/rights-lawyer-sirikan-wins-us-award

https://clarionproject.org/meet-2018-international-womenofcourage/

https://www.amnesty.org.uk/press-releases/theresa-may-mustnt-mince-words-over-thailands-human-rights-record-during-pm-visit

http://www.advocatenvooradvocaten.nl/13355/video-sirikan-june-charoensiri-received-l4l-award-one-year-ago/

https://en.wikipedia.org/wiki/Sirikan_Charoensiri

https://prachatai.com/journal/2018/06/77501 (THAI/ENGLISH)

http://www.rfi.fr/asie-pacifique/20180622-thailande-france-prayut-chan-o-cha-premier-ministre-junte-pouvoir (FRANCAIS)

Advertisements

Egypt/Day of the Endangered Lawyer: Den Haag/The Hague

24/01/18

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, crowd and outdoor

(Dag Van De Bedreigde Advocaat Facebook)

Image may contain: 5 people, people standing

This afternoon at 15:00 before the Rechtbank (Court House) in The Hague and also in these other 33 cities on all continents: Accra, Ankara, Barcelona, Berlin, Bordeaux, Brasilia (13 August 2018), Brussels, Dhaka, Düsseldorf, Geneva, Halifax, Hannover, Istanbul, Izmir, London, Madrid, Manilla, Milano, Montpellier, Mumbai, Napoli, New York, Nürnberg, Paris, Roma, San Marino, Sousse, Strasbourg (CCBE event), Taipei, Toronto, Vancouver, Venezia, Victoria; and Colombia Caravana organizes an event.

Image may contain: 5 people, people standing

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: 6 people, people standing

(Lawyers for Lawyers Facebook)

http://www.advocatenvooradvocaten.nl/13144/nederlands-egypte-manifestatie-en-lezing-in-den-haag/

http://www.advocatenvooradvocaten.nl/nl/13144/nederlands-egypte-manifestatie-en-lezing-in-den-haag/ (NEDERLANDS)

https://www.trouw.nl/opinie/is-een-handgeschreven-brief-toch-persoonlijker-dan-geprint-~a55979f3/ (NEDERLANDS)

Egypt/Day of the Endangered Lawyer: Nederland

23/01/18

NOTEER IN DE NIEUWE AGENDA: 24 JANUARI
DAG VAN DE BEDREIGDE ADVOCAAT

EGYPTE: PIRAMIDES, DUIKEN…EN BEDREIGDE ADVOCATEN

Egypte heeft twee gezichten. Een prachtige vakantiebestemming. Maar ook een land van contrasten en conflicten. De mensenrechten en de onafhankelijkheid van de rechtspraak komen voortdurend onder druk. Ook de situatie van advocaten verslechtert in een rap tempo. Een groot aantal advocaten werd de afgelopen jaren gearresteerd in verband met hun werkzaamheden. Daarom staat de jaarlijkse ‘Dag van de bedreigde advocaat’ op 24 januari 2018 in het teken van Egypte. Met een manifestatie en lezing in Den Haag. Betuig je steun, ben erbij!

Gezamenlijk springen de stichting De Dag van de Bedreigde Advocaat en Lawyers for Lawyers die dag op de bres voor hun Egyptische collega’s. Met een demonstratie voor de rechtbank in Den Haag en een seminar, waarvoor Lawyers for Lawyers de bekende advocate Mahienour El-Massry (1986) heeft uitgenodigd. Deze jonge Egyptische advocate is gekend vanwege haar niet aflatende inzet voor de mensenrechten en kritische houding jegens het militaire regime in haar land.

We rekenen op jouw solidariteit én aanwezigheid op 24 januari.

PROGRAMMA

15.00 Manifestatie en aanbieden petitie, komt allen al dan niet in toga!

https://www.advocatenorde-middennederland.nl/48539/nieuws/24-januari-dag-van-de-bedreigde-advocaat

http://www.advocatenvooradvocaten.nl/nl/13083/nederlands-noteer-in-de-nieuwe-agenda-24-januari-dag-van-de-bedreigde-advocaat/

http://jongebalieamsterdam.nl/woensdag-24-januari-dag-van-de-bedreigde-advocaat/

http://www.advocatenblad.nl/2018/01/22/dag-bedreigde-advocaat-gewijd-aan-egypte/

http://www.mr-online.nl/op-bres-egyptische-advocaten/

http://dayoftheendangeredlawyer.eu/

https://www.facebook.com/events/161426594613853/

Image may contain: 8 people, people smiling, text

Egypt/Day of the Endangered Lawyer: The Hague January 24, 2018

Image result for day of the endangered lawyerImage result for lawyers for lawyers

DESCRIPTION

Stichting de Dag van de bedreigde advocaat en Lawyers for Lawyers (L4L) nodigen u van harte uit voor het seminar dat in het kader van de Dag van de bedreigde advocaat wordt georganiseerd in Den Haag. Tijdens dit seminar zal de huidige situatie van advocaten in Egypte centraal staan. De situatie van advocaten in Egypte verslechtert in rap tempo. Afgelopen jaar werden er meerdere advocaten in verband met hun werk gearresteerd. Voor het seminar heeft Lawyers for Lawyers Italiaanse advocaat Nicola Canestrini uitgenodigd. Nicola Canestrini was in december 2017 op een fact-finding missie in Egypte, waar hij met meerdere Egyptische advocaten sprak.

Let op: plaatsen zijn beperkt, dus wacht niet te lang met je aanmelden. Het bijwonen van het seminar levert 1 lezingpunt op.

Programma:

Inloop 16.30 uur

17.00 Opening door Adrie van de Streek, directeur van Lawyers for Lawyers

17.05 Irma van den Berg, moderator, gaat in gesprek met advocaat Nicola Canestrini –avvocati minacciati- over de situatie van advocaten in Egypte.

17.55 Symone Gaasbeek-Wielinga, secretaris van de Stichting Dag van de Bedreigde Advocaat

 

https://www.eventbrite.com/e/seminar-dag-van-de-bedreigde-advocaat-2017-den-haag-tickets-41379298596

http://nl.dayoftheendangeredlawyer.eu/

http://dayoftheendangeredlawyer.eu/

https://www.facebook.com/events/161426594613853/

Image may contain: 8 people, people smiling, text

Turkey/The Netherlands: Demonstration in solidarity with Turkish lawyers at Embassy in The Hague

December 22, 2017

Hague21.12.17

Hague21.12.17-2

Hague21.12.17-3

Hague21.12.17-4

Hague21.1217-5

Hague21.12.17-6

A demonstration was held in solidarity with the Turkish lawyers, judges and other professionals in front of the Embassy in the Hague on December 21st.

On the third Thursday of each month at 16.15 we will continue to demonstrate monthly before the Turkish embassy in January we will not demonstrate before the Turkish Embassy.

Next January we will demonstrate on 24-01-2018 before the house of the High Court in the Hague on the Prins Clauslaan 60, (near central station) with the focus on the persecuted lawyers from Egypt. (Save the date!)

Goedemorgen meneer Gaasbeek,

Wij hebben vernomen dat de burgemeester geen bezwaar heeft op de door u aangemelde demonstratie.

Hierbij stuur ik u een kennisgevingsmail over de gemaakte afspraken

Nadere beschrijving  Stichting dag van de bedreigde advocaat
Aanvang 24 januari 2018
Tijdstip Aanvang 15:00 uur, einde 16:30 uur.   
Doel Aandacht voor bedreigde/gedetineerde advocaten in Egypte
Verzamelplaats Prins Clauslaan 60 (rechtbank)

Ik had al met u besproken dat u afziet van de demonstratie/manifestatie in de richting van de Egyptische ambassade. U geeft aan contact te hebben gezocht met de Egyptische ambassade met het verzoek een afspraak te maken om een petitie te kunnen afleveren door 1 a 2 personen. U geeft aan dat u tot op heden daar nog geen reactie op heeft mogen ontvangen. U geeft aan dat als er geen afspraak kan worden gemaakt met deze ambassade u de petitie via de post zal versturen. Wij vernemen graag nog wel een bericht wat u afspreekt met de ambassade.

U geeft aan dat u ten aanzien van uw demonstratie bij de rechtbank, met de rechtbank afspraken heeft gemaakt mbt het organiseren van een ruimte waar u een spreker zal laten komen spreken. Wij verzoeken u hier duidelijke afspraken met de rechtbank voor te maken.

Richtlijnen demonstratie/manifestatie

– De organisatie draagt zorg voor een ordelijk verloop van de demonstratie.

– De organisatie draagt zorg voor een herkenbare ordedienst van 10% van het aantal deelnemers.

– De organisatie draagt zorg voor een contactpersoon ten behoeve van de Politie.

U komt met : 70  personen

De volgende attributen worden door u meegenomen: spandoeken, borden met foto’s, muziek (saxofoon zonder versterker)

Gemaakte afspraken, aanvullend op de algemene richtlijnen in de toelichting, om de manifestatie ordelijk en veilig te laten verlopen:

–       Er zullen geen wegen en/of kruisingen of splitsingen hiervan worden geblokkeerd.

–       De demonstratie locatie zal na afloop schoon worden opgeleverd.

–       Bevelen gegeven door de politie in het belang van de openbare orde en/of veiligheid worden strikt nageleefd.

–       De spandoeken, foto-/tekstborden, vlaggen zullen niet zijn voorzien van dikke stokken (zoals bijvoorbeeld bezemstelen en vlaggenstokken). De teksten/uitingen op de spandoeken, foto-/tekstborden, vlaggen zullen niet discriminerend, beledigend of opruiend zijn.

–       Indien gebruik wordt gemaakt van geluidsversterking, dan zal het volume daarvan op een, door de politie bepaald, aanvaardbaar niveau blijven.

–       De in- en uitgangen van gebouwen worden niet geblokkeerd en zullen voor een ieder vrij toegankelijk blijven.

–       De eventueel door derden weggeworpen flyers worden door de organisatie opgeruimd.

–       De organisatie draagt er zorg voor dat er geen enkele vorm van /verbrandingen zullen plaats vinden,  zoals bijv. verbranden van vlaggen, foto’s, poppen, etc.

–       De organisatie draagt er zorg voor dat er geen voorwerpen die plegen te worden gebruikt of geschikt zijn om te worden gebruikt bij wanordelijkheden, zoals een ketting, knuppel, beschermende middelen, helm/ bivakmuts en of andere vormen van gezichtsbedekking worden meegevoerd en/of

gebruikt.

–       De organisatie zorgt dat deelnemers aan de demonstratie geen gezichtsbedekking in de vorm van sjaals, helm / bivakmuts en of andere vormen van gezichtsbedekking dragen

–       In belang van de openbare orde en veiligheid, ter bescherming van de woon, werk- en leefomgeving is het niet toegestaan om stoffen te verbranden, zoals bijv., hout, oliën, kaarsen, fakkels ed.

De organisatie zorgt dat tijdens de manifestatie/demonstratie geen verboden tekens (zoals bijv. Swastika teken, hakenkruis, SS rune-teken, wolfsangel) op welke wijze dan ook zichtbaar gemaakt c.q. meegevoerd worden.

Wij zullen uw aanvraag gaan overdragen naar het betreffende wijkteam, dus mogelijk zullen zij nog contact met u opnemen.

The Netherlands: LAST DAY TO VOTE! #HumanRightsTulip

September 5, 2017

Image may contain: 7 people, people smiling, text

Show your support for Human Rights Defenders by voting for your favourite candidate today! To vote, go to: www.humanrightstulip.nl/candidates-and-voting

#HumanRights #WeAreAllHumanRightsDefenders Nederland, Mensenrechten en de VN

(Justice and Peace Netherlands Facebook)

Pakistan/The Netherlands: Mirza Shahzad nominated for Tulip Award

August 31, 2017

Mirza Shahzad nominated for Tulip Award

Human Rights Tulip award has nominated Mirza Shahzad Akbar from Pakistan for his exceptional efforts to fight the extreme human rights abuses that Pakistani citizens are facing.

Mirza Shahzad is founder and director of the Foundation for Fundamental Rights. He is known to be the first lawyer on ground to protect civilian drone strike victims, which started in 2004 during President Pervaiz Musharraf’s era. He aimed to challenge the US covert drone strikes in non-combat zones.

Akbar also fights to end the practice of enforced disappearances, abolition of the death penalty in Pakistan, litigating cases of strategic significance with a view to saving lives and creating systemic change. He further spearheads the ground-breaking work of his foundation to abolish the death penalty for drug offences in Pakistan. Finally, Akbar is involved in other human-rights regarding public interest litigation including issues such as torture, gender and land rights.

The Human Rights Tulip is an award of the Dutch government, organized by the Ministry of Foreign Affairs, for courageous human rights defenders who promote and support human rights in innovative ways. The prize is intended to help human right defenders to learn from each other.

http://nation.com.pk/national/31-Aug-2017/tulip-award

https://www.humanrightstulip.nl/candidates-and-voting/mirza-shahzad-akbar